Jedzenie

Dlaczego nie powinniśmy spożywać cały czas tego samego jedzenia?

Posiadasz kilka swoich ulubionych potraw lub produktów spożywczych i to na nich w głównej mierze opierasz swoją dietę? W takim razie przygotuj się na to, że organizm może cierpieć na niedobory witamin, składników mineralnych oraz innych substancji odżywczych. Wszystko za sprawą tego, że monotonna dieta nie jest w stanie spełnić całego zapotrzebowania organizmu na składniki odżywcze. Dlatego fakt jest jeden – codzienna dieta powinna być jak najbardziej różnorodna, ale i zbilansowana pod kątem kalorycznym.

Różnorodność diety

Osoby, które trenują na siłowni, niegdyś bardzo często opierały swoją dietę jedynie na kurczaku z ryżem i brokułami. Mogły tak jeść naprawdę przez kilka długich tygodni. Całość okraszona była jeszcze dodatkową suplementacją w postaci witamin i minerałów. Po latach okazało się jednak, że taki sposób żywienia wcale nie był optymalny, ponieważ organizm oczywiście miał dostarczone odpowiednie ilości białka, tłuszczów i węglowodanów, jednak brakowało mu odpowiednich ilości witamin i składników mineralnych. Stąd też taka dieta wyrządzała w głębi organizmu różnorakie szkody w dłuższej perspektywie.

Zadbaj o posiłki bogate w witaminy i minerały

Jeśli chcemy odżywiać się naprawdę zdrowo i z głową, to na pewno nie możemy polegać na jednych i tych samych produktach. Takiego samego zdania są eksperci z portalu https://prodieta.pl/. Taka monotonna dieta może wyrządzić więcej szkód niż pożytku w naszym organizmie. Przede wszystkim ze względu na fakt, że brakować będzie nam np. tłuszczów omega-3. Takie niedobory mogą pojawić się np. w momencie, gdy w ogóle nie spożywamy ryb oraz unikamy tłuszczów w diecie. Z kolei inne osoby mogą mieć niedobory witamin z grupy B lub A. Wszystko zależy od tego co jemy. Dlatego pamiętajmy, aby nasza dieta była różnorodna, ponieważ dzięki temu dostarczymy do organizmu potrzebne witaminy, minerały i inne substancje odżywcze.

Similar Posts