Zdrowie

Co robić po przebudzeniu, aby dzień był lepszy?

Mało kto lubi wstawać wcześnie. Większość z nas budzi się zaspana, po kilku drzemkach. Nic dziwnego, że w takiej sytuacji humor raczej nam nie dopisuje.

A zatem co robić żeby nasz dzień był zdecydowanie lepszy?

Poranne rytuały, które poprawią jakość Twojego życia

Po pierwsze warto wyrobić sobie codzienną rutynę. Postarajmy się kłaść spać i wstawać mniej więcej o tej samej porze. Dzięki temu nasz zegar biologiczny się unormuje. Zaraz po przebudzeniu wstańmy z łóżka, bez drzemek i wylegiwania się. Kolejny krok to odsłonięcie rolet bądź zasłon. Naturalne światło słoneczne pobudzi nas do działania lepiej niż kubek kawy.

Kolejny krok to zaścielenie łóżka. Mogłoby się wydawać, że to całkowita strata czasu. Nic bardziej mylnego. Zaścielone łóżko nie kusi żeby do niego wrócić. Po drugie dzięki takiej prostej czynności nasza sypialnia wygląda po prostu schludniej.

Warto przygotować się do poranka wcześniej. Wieczorem możemy wybrać ubrania na następny dzień. Zaplanujmy co zjemy na śniadanie. Te proste czynności pozwolą nam na zaoszczędzenie kilku chwil o poranku.

Nie zapominajmy o piciu. Okazuje się że energii doda nam nie mała czarna ani nie herbata, tylko czysta woda. A to dlatego, że po wielu godzinach snu nasz organizm jest odwodniony. Jeśli nie przepadamy za czystą wodą, to możemy do niej dodać plasterek cytryny bądź kilka listków mięty.

W portalu pacz.pl przeczytasz porady jak wykorzystać tzw. „magię dobrego poranka”.

Bardzo ważne na start dnia – pożywne śniadanie

Kolejny ważny krok, to oczywiście śniadanie. Nie od dzisiaj wiadomo, że jest to najważniejszy posiłek w ciągu dnia.

Po nocy nasze ciało potrzebuje zastrzyku energii. Dodatkowo jedząc śniadania zapobiegamy gwałtownym skokom cukru w organizmie. Co jeść na śniadanie? Raczej unikajmy słodkich płatków ze sztucznymi barwnikami i barwnikami. Jeśli lubimy śniadania na słodko, to zdecydowanie lepiej postawić na owsiankę z owocami. Jest zdrowsza. Dodatkowo zapewni nam uczucie sytości na kilka godzin, aż do lunchu…

Similar Posts