Styl życia Zdrowie

Dlaczego szczoteczki elektryczne są lepsze od manualnych?

Już od jakiegoś czasu rozważasz zakup szczoteczki elektrycznej do zębów, ale wciąż nie jesteś przekonany, czy nie jest to po prostu kolejna twoja zachcianka, przez którą znów uszczuplisz stan swojego konta? Tym razem nie musisz się o to obawiać. Oczywiście szczoteczka elektryczna do zębów zmusi cię do wydatku rzędu stu, dwustu czy trzystu złotych, ale jeżeli na nią przeznaczysz te pieniądze, będzie to doskonała inwestycja w zdrowie i przyszłość. Zęby są bowiem bardzo ważną częścią twojego organizmu. Na ogół ludzie zwracają uwagę wyłącznie na ich wygląd i traktują je jak coś, co może poprawić ich estetykę lub ją pogorszyć, ale musisz wiedzieć, że akurat choroby zębów lubią się przekształcać w znacznie poważniejsze schorzenia. Nieleczone mogą wywołać nawet choroby serca, które zawsze jest najmocniej obciążane wtedy, gdy coś złego dzieje się z jakąkolwiek inną częścią organizmu. Dbając o zęby i dbając o ich stan, tak naprawdę troszczysz się holistycznie o całe swoje zdrowie. A jeżeli uda ci się zachować zdrowie zębów na długie lata, przy okazji też zyskasz ich lepszy wygląd, co może być dodatkowym atutem.

Od tej pory zacznij przywiązywać większą wagę do oczyszczania jamy ustnej. Szczoteczka do zębów elektryczna musi więc pojawić się w twojej łazience. Dzięki niej wreszcie zaczniesz myć zęby i dziąsła dokładnie tak, jak powinieneś to robić. Szczoteczka elektryczna sama poinformuje cię o upływie dwuminutowego czasu mycia, dzięki czemu nie odłożysz szczoteczki za szybko, co mogłoby skutkować niedokładnym wyczyszczeniem wszystkich zakamarków. Z manualnymi szczoteczkami nie ma tak łatwo. Jeżeli nie używasz wraz z nimi stopera, a pewnie tak właśnie jest, musisz na oko strzelać, kiedy upłyną te ustalone dwie minuty. Zwykle kończysz więc zabieg czyszczenia za szybko i nie możesz liczyć na to, że twoja jama ustna została porządnie wymyta. Od kiedy szczoteczka elektryczna do zębów pojawi się w twojej łazience, ten podstawowy zabieg higieniczny zawsze zdołasz prawidłowo wykonać.

Similar Posts

Jeden komentarz w “Dlaczego szczoteczki elektryczne są lepsze od manualnych?
  1. Od czasu kiedy nauczyłam się szczotkowania zębów techniką pionową (dół-góra, zamiast w bok) preferuje użycie manualnej szczoteczki, bo mam większą kontrolę.

Comments are closed.