Zdrowie

Czy potrafimy dbać o zdrowie?

Nie ma chyba osoby, która nie chciałaby być przez całe swoje życie zdrowa i sprawna fizycznie Niestety z biegiem lat wygląd zewnętrzny ulega zmianie, pojawiają się różne dolegliwości, a nawet choroby, sprawność fizyczna ulega pogorszeniu. Co robić, by zadbać o zdrowie i sprawność fizyczną?

Właściwe odżywianie się.

O swój stan zdrowia należy dbać na kilka sposobów. Pierwszy z nich to właściwe odżywianie się czyli dostarczanie organizmowi niezbędnych składników. Jakich? Są to składniki:
+ budulcowe czyli białka i sole mineralne
+ energetyczne takie jak węglowodany i tłuszcze
+ regulujące – witaminy, niektóre sole mineralne, błonnik
Wszystkie te składniki powinny być dostarczane organizmowi równomiernie. Nadwyżki któregoś z nich lub niedobory mogą spowodować pojawienie się dolegliwości chorobowych i chorób takich: cukrzyca, osteoporoza, miażdżyca itp.
Aby temu zapobiec należy zapoznać się ze składem witaminowym spożywanych produktów inaczej zwrócić uwagę na to co jemy i w jakich ilościach.
Dobrze poznać swój organizm i wiedzieć jakich składników produktów może nie tolerować.
Jeśli nie jesteśmy na nic uczuleni w produktach do spożycia należy szukać witaminy A, B, C, D, E, H i K.

Ruch na świeżym powietrzu.

Wszelkiego rodzaju aktywność ruchowa to samo zdrowie czyli spacery, gry w piłkę, tenis, jeżdżenie na nartach, sankach, jazda na rowerze, pływanie i wiele innych.

Leki i ich działanie.

Na dbałość o zdrowie składają się regularne badania profilaktyczne, które pozwolą na wykrycie stanów chorobowych nawet we wczesnym stadium i podjęcie leczenia.
Przy doraźnych dolegliwościach typu ból brzucha, głowy, zęba, krzyża, gardła można stosować leki zakupione bez recepty i stosować jeśli środek nie uczula według dawek dobowych umieszczonych na opakowaniu i ulotce.
W przypadkach wymienionych wyżej zastosowanie mogą mieć herbatki ziołowe i zioła, które wyrządzają mniej szkód w organizmie niż lekarstwa.
Wszelkie niepokojące objawy chorobowe, skórne, należy skonsultować z lekarzem pierwszego kontaktu i stosować się do zaleceń.

Similar Posts

Jeden komentarz w “Czy potrafimy dbać o zdrowie?
  1. Natura obdarowała nas w mnogość zdrowych pokarmów, ziół, owoców i warzyw, tylko od nas zależy w jaki sposób wykorzystamy te skarby, dlatego zachęcam Was do zdrowego odżywiania.

Comments are closed.